Zapraszamy Państwa na szkolenie on-line
Jak płacić niższe podatki w 2025 r. –
wybór formy opodatkowania, przekształcenia, ulgi
Wykładowca: Dorota Kosacka
NOWY TERMIN!
17 stycznia godz. 10.00-15.00
Koszt szkolenia: 400 zł brutto/os.
INFORMACJE TECHNICZNE O WEBINARIUM
- Webinarium jest przeznaczone do oglądania na żywo
- Osoby, które zapiszą się na webinarium otrzymają w osobnym mailu zaproszenie z linkiem do webinarium.
- W trakcie trwania webinarium będzie możliwość zadawania pytań na czacie, które są zgodne z tematem webinarium.
- Po webinarium Uczestnicy na adres mailowy otrzymają materiały dydaktyczne oraz certyfikat ukończenia szkolenia online.
CEL SZKOLENIA
Celem szkolenia to omówienie strategii optymalizacji podatkowej poprzez:
-
Wybór formy opodatkowania – analiza różnych form opodatkowania dostępnych dla przedsiębiorców (PIT, CIT, ryczałt, podatek liniowy) oraz wybór najbardziej korzystnej opcji.
-
Przekształcenia działalności – omówienie możliwych zmian formy prowadzenia działalności (przekształcenie jednoosobowej działalności w spółkę, itp.), aby zoptymalizować koszty podatkowe.
-
Ulgi podatkowe – zapoznanie się z aktualnymi i przyszłymi ulgami podatkowymi (np. ulga na badania i rozwój, IP BOX), które mogą wpłynąć na zmniejszenie zobowiązań podatkowych w 2025 r.
ADRESACI SZKOLENIA
-
Przedsiębiorcy – zarówno osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, jak i właściciele firm, którzy chcą zoptymalizować swoje koszty podatkowe.
-
Księgowi i doradcy podatkowi – osoby, które doradzają klientom w zakresie wyboru najkorzystniejszej formy opodatkowania i szukają sposobów na zmniejszenie obciążeń podatkowych.
-
Menedżerowie finansowi – odpowiedzialni za zarządzanie finansami firm, w tym optymalizację podatkową.
-
Pracownicy działów finansowo-księgowych – chcący zdobyć wiedzę na temat możliwości związanych z ulgami i przekształceniami, które mogą wpłynąć na zmniejszenie zobowiązań podatkowych.
-
Osoby planujące założenie działalności gospodarczej – które chcą wybrać najlepszą formę opodatkowania od początku prowadzenia działalności.
PROGRAM SZKOLENIA
- Wybór najbardziej optymalnej formy opodatkowania przez osoby fizyczne prowadzące JDG, i wspólników spółek osobowych, w tym:
- skala, podatek liniowy, ryczałt od przychodów ewidencjonowanych – omówienie na przykładach kiedy jaką formę najkorzystniej wybrać,
- ograniczenia w wyborze formy opodatkowania np.: związane z przejściem z umowy o pracę na B2B lub rodzaje prowadzonej działalności gospodarczej,
- danina solidarnościowa i składka zdrowotna – dodatkowe elementy, które powinny być uwzględniane przy wyborze formy opodatkowania,
- dodatkowe ulgi i preferencje podatkowe (np.: IP BOX, wspólne rozliczenie z małżonkiem), a wybór formy opodatkowania,
- nowa metoda kasowa – kogo dotyczy i czy warto z niej korzystać,
- najczęściej popełniane błędy w wyborze formy opodatkowania (np.: błędy w zawiadomieniach o zmianie formy opodatkowania, bazowanie wyłącznie na danych z lat poprzednich, planowane wydatki).
- Przekształcenia formy prowadzonej działalności gospodarczej – porównanie obciążeń podatkowych, w tym:
- działalność jednoosobowa, spółka cywilna lub jawna czy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – porównanie obciążeń podatkowych,
- czy warto założyć spółkę na estoński CIT – korzyści podatkowe, ograniczenia i najczęściej popełniane błędy,
- kiedy warto zastanowić się nad spółka komandytową i jaka jest jej najbardziej optymalna struktura,
- fundacja rodzinna – czy i kiedy warto ją założyć,
- fundacje zwykłe – czy są dobrym pomysłem na prowadzenie działalności gospodarczej,
- kiedy warto przekształcić się, a kiedy lepiej pozostać przy dotychczasowej formie.
- Zagadnienia pozostałe związane z wyborem optymalnych zasad opodatkowania, w tym:
- najem prywatny a najem w ramach działalności gospodarczej – różnice w obciążeniach podatkowo – składkowych i ograniczenia w wyborze opcji,
- najem prywatny – rozliczenie przez jednego czy obu małżonków – o czym warto pamiętać,
- łącznie różnych form prowadzenia działalności gospodarczej np.: spółka z ograniczoną odpowiedzialnością i działalność gospodarcza wspólników,
- rejestracja działalności za granicą – czy może być dobrą formą optymalizacji opodatkowania,
- „rezerwy” podatkowe, o których czasami zapominają podatnicy, np.: optymalna amortyzacja, ulgi i odliczenia, nieściągalne wierzytelności, itp.
- Pytania i odpowiedzi
WYKŁADOWCA
Dorota Kosacka – Doradca podatkowy (nr wpisu 06598), członek zarządu DK Doradztwo sp. z o.o. i DBO Polska sp. z o.o., ceniony wykładowca na organizowanych w całym kraju konferencjach i szkoleniach z prawa podatkowego.Wybitny ekspert z zakresu prawa podatkowego oraz problematyki postępowań podatkowych i sądowo-administracyjnych. Specjalizuje się w szczególności w podatku od towarów i usług oraz podatku dochodowym. Doświadczony, uznany i ceniony konsultant wielu firm, doradza klientom w skomplikowanych transakcjach gospodarczych, przeprowadza audyty podatkowe, doradza w zakresie cen transferowych. Reprezentuje klientów przed organami podatkowymi i sądami administracyjnymi, w tym Naczelnym Sądem Administracyjnym.
WARUNKI UZYSKANIA CERTYFIKATU
Warunkiem uzyskania certyfikatu jest obecność na szkoleniu weryfikowana przez organizatora po jego zakończeniu.
MIEJSCE SZKOLENIA
Szkolenie online – uczestnicy otrzymają na podany w zgłoszeniu adres mailowy zaproszenie z linkiem do szkolenia.
KOSZT SZKOLENIA
400 zł brutto/os.
Cena obejmuje: wykład online, materiały szkoleniowe, certyfikat poświadczający ukończenie szkolenia online ( w formacie pdf). Opłaty prosimy dokonać najpóźniej dwa dni przed szkoleniem.
ZGŁOSZENIA
Na szkolenia mogą Państwo zgłosić się wysyłając wypełnioną kartę zgłoszeniową na adres szkolenia@kosacka.pl
Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 85 831 13 30 lub 790 550 791
Uwaga! Jeżeli Państwa udział w szkoleniu jest finansowany w całości lub częściowo ze środków publicznych prosimy o dołączenia do zgłoszenia wypełnionego oświadczenia.
Doradca Podatkowy uczestniczący w naszym szkoleniu zdobywa 5 punktów do oceny podnoszenia kwalifikacji zawodowych
OPŁATY
Opłaty przekazujemy na konto:
DK Wydawnictwo Sp. z o.o.
ul. Graniczna 83, 15-635 Białystok
54 1540 1216 2054 9147 9738 0001
W tytule przelewu prosimy wpisać – temat oraz datę szkolenia
ANKIETA
Zachęcamy Państwa do wypełnienia ankiety i przesłania jej na adres: szkolenia@kosacka.pl. Będziemy wdzięczni za Państwa ocenę i wszelkie uwagi, które pomogą nam polepszać jakość organizowanych przez nas szkoleń.
REKLAMACJA
Wszelkie reklamacje w zakresie niewykonania bądź nienależytego wykonania świadczonych przez nas usług szkoleniowych mogą Państwo zgłaszać drukując, wypełniając i podpisując formularz reklamacyjny przesyłając jego skan na adres: szkolenia@kosacka.pl
Reklamację można składać w terminie 7 dni od zakończenia szkolenia. Odpowiedź na reklamację zostanie udzielona w terminie 14 dni od otrzymania reklamacji.
Zasady zgłaszania reklamacji znajdą Państwo tutaj.